GRANAT

Онлайн психотерапія

GRANAT

Онлайн психотерапія

Протипоказання до психотерапії 

✅ Недостатня мотивація (дружина записала, мати привела).

Тобто, не вартує брати спеціалісту у роботу недобровільних клієнтів (дружина записала, мама привела). Тому що в терапії терапевт з клієнтом партнери, робота вимагає від клієнта великої включеності і в тому числі, щоб він добровільно йшов на зустріч із неприємною своєю симптоматикою. В даному випадку він приходить, складає ручки, на обличчі часто написано «ну покажи на що ти здатний психолог», «ти психолог, тому роби все сам».

Результату з такими клієнтами не буде, а терапевт вигорятиме.

✅ Психічний розлад у гострій фазі.

Ми не лікуємо захворювання, але ми можемо за певних умов працювати зі здоровою частиною особистості і якщо клієнт не в гострій фазі захворювання. Тоді, ця робота така сама як зі здоровою людиною, тому що як з хворим з ним працює психіатр і в період ремісії ми можемо брати психіатричного хворого для підтримки.

✅ Низький рівень інтелектуального розвитку.

Це ті випадки, коли клієнт не розуміє суті психотерапії. Як вище вже казали, що ми можемо брати в певних випадках клієнта з психічним розладом, але не коли додаються ще когнітивні порушення.

✅ Примітивне магічне мислення.

Такі люди чекають, що терапевт якимсь чарівним чином можете їх буквально вилікувати, давши чарівну пігулку. Часто вони що тільки вже не пробували – у церкві були, по всіх святих місцях їздили, молилися, були у бабки, чаклунів, екстрасенсів. А панічні атаки в них почалися після того, як на них навели пристріт або було зроблено ляльку вуду, або ін.

Такі люди часто:

• продовжують шукати свого чарівника «Вилікуйте мене»

• чекають на якийсь екстрасенсорний вплив на них (наприклад, як по телевізору «загіпнотизуйте мене, я встану і піду добре жити»)

• не стають в активну позицію

• не орієнтовані на тривалу продуктивну роботу із психологом

✅ Клієнт спочатку говорить про те, що не зможе/не буде/не хоче отримувати консультації на регулярній основі.

Клієнт не погоджується психотерапевтичний контракт.

У роботі потрібна системність та побудована стратегія. Важливо, щоб клієнт приходив регулярно, було виконання домашнього завдання, щоб клієнт міг спробувати інші форми поведінки між сесіями або це не матиме жодного сенсу.

Також тут потрібно подумати про безпеку спеціаліста, тому що коли клієнт не отримує результату від роботи з ним, то у терапевта може народитися думка «що тут щось не так з нами, десь не допрацьовуємо, щось робимо неправильно », що тягне за собою емоційне вигоряння.

✅ Обмеження, пов'язані з обраною модальністю терапії.

Наприклад, люди з когнітивними дефіцитами будь-якої етіології матимуть протипоказання для КПТ, коли не розуміють суті того, що відбувається. У КПТ, трасакційному аналізі, схема-терапії від клієнта потрібний високий рівень інтелектуального розвитку.

Зрозуміло, що коли є певне зниження когнітивних функцій чи недостатній розвиток, ми працюємо за схемами, якими ми працювали з дитиною. Але якщо рівень клієнта нижчий, ніж рівень розвитку дитини шкільного віку, то розраховувати на успіх не варто

КОНТАКТИ

 ТЕЛЕФОН

EMAIL

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Заповніть форму

Для зв'язку з нами

ВАШЕ Ім'я
Ваш Номер телефону *
Повідомлення

GRANAT

Онлайн психотерапія